Read More

Polski Holding Nieruchomości, inwestor kompleksu Yacht Park i nowoczesnej mariny, deklaruje oddanie inwestycji na przełomie kwietnia i maja. To doskonała wiadomość dla żeglarzy.

Prace przy budowie Yacht Parku trwają. Przy Molo Rybackim wyrastają już szkielety nowych budynków. Inwestor zaplanował w tym miejscu wybudowanie 135 apartamentów w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych. Partery mają zostać przeznaczone na lokale użytkowe, których łączna powierzchnia w kompleksie wyniesie ponad 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
Z okien luksusowych apartamentów rozciągać się będzie widok na sąsiadującą z osiedlem nową marinę jachtową. Firma realizująca projekt w tej chwili wznosi konstrukcję, w której będzie mieścił się bosmanat wyposażony w pralnię, suszarnię oraz komfortowe łazienki. Marina Yacht Park ma zostać oddana do dyspozycji żeglarzy przed rozpoczęciem letniego sezonu. Jak zapowiada inwestor, pierwsze jednostki mogą zawitać w niej już na przełomie kwietnia i maja.

– To świetna wiadomość dla fanów sportów wodnych i pasjonatów żeglarstwa, których w Gdyni i na Pomorzu nie brakuje – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – W samym środku miasta pojawi się ponad 100 nowych miejsc. To również ważna informacja w kontekście organizacji dużych imprez żeglarskich, które regularnie odbywają się właśnie u nas i wymagają odpowiedniej infrastruktury. Morska tożsamość miasta jest dla nas bardzo ważna, tym bardziej cieszymy się, że pojawi się kolejne miejsce związane z żeglarstwem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie lata w Gdyni – podkreśla wiceprezydent Łucyk.

W porcie zacumuje 120 jednostek o maksymalnym zanurzeniu do 8 metrów i do 14 metrów długości. Przewidziano również stanowiska dla skuterów wodnych. Wykonawca inwestycji wyposaży obiekt w nowoczesny system zarządzania i sprawny system rezerwacji, przez co miejsce będzie dobrze dopasowane do rejsów morskich i wypraw żeglarskich.

Fot. Kamil Złoch, gdynia.pl