Read More

Nowe miejsce dla żeglarzy

Marina Yacht Park zlokalizowana w północnej części Basenu Prezydenta przyjmuje już żeglarzy. Nowoczesna przystań jachtowa może pomieścić 120 jednostek. Jachty doskonale wypełnią i wzbogacą krajobraz tej części miasta.

Nowoczesna przystań jachtowa mieści się w północnej części Basenu Prezydenta. Część nadwodna inwestycji, znajdująca się na przebudowanym 320 metrowym pasie Nabrzeża Kutrowego, została oddana do użytkowania pod koniec kwietnia. 24 czerwca br. uroczystego przecięcie wstęgi dokonał Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Obecnie już cały obiekt jest gotowy na przyjęcie gości. Z jego atrakcji będą mogli korzystać uczestnicy tegorocznych młodzieżowych mistrzostw świata i żeglarskich regat. W budynku bosmanatu znajduje się zaplecze sanitarne, prysznice, toalety, sale do przygotowywania posiłku czy spotkań.

Marina Yacht Park przystosowany jest zarówno dla jachtów powyżej 10 metrów, jak i mniejszych obiektów, takich jak skutery czy pontony. Obiekt jest w stanie przyjąć w bardzo komfortowych warunkach nawet do 120 jednostek. 72 miejsca zostały przeznaczone dla jednostek krótszych niż 14 metrów LOA, 42 dla krótszych niż 12 metrów i 6 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów. Dodatkowo powstało 8 miejsc do dokowania skuterów.

Inwestorem obiektu jest Polski Holding Nieruchomości, który również realizuje sąsiadujący kompleks Yacht Park.

fot. Anna Bobrowska/UM Gdynia