W Gdyni o jakości życia

W Gdyni o jakości życia

W jaki sposób tworzyć i rozwijać współczesne miasta, aby podnosić jakość życia ich mieszkańców – zastanawiali się uczestnicy trzeciej edycji Real Estate Impactor, konferencji organizowanej w Gdyni przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Ponad 200 uczestników konferencji, a wśród nich samorządowcy, urbaniści, inwestorzy i deweloperzy przez dwa dni (20-21.05) dyskutowali w Gdyni o jakości życia w mieście jako usłudze świadczonej jego mieszkańcom. Obecnie oprócz tzw. twardych, mierzalnych wskaźników rozwoju miast w rozmaitych rankingach coraz częściej bada się zadowolenie mieszkańców z życia w swoim mieście. Na owo zadowolenie składa się wiele czynników, które ułatwiają i umilają mieszczanom życie w aglomeracjach.

Jak podała Anna Krzyżanowska, redaktor prowadząca działu Nieruchomości w „Rzeczpospolitej”, do 2050 roku ponad 75 proc. społeczeństwa będzie mieszkało w miastach. Dlatego warto się zastanowić jakie będą te miasta, jak się będzie w nich żyło, pracowało i spędzało czas.
Uczestników przywitała wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała, która przyznała, że strategia Gdyni do 2030 r. zakłada podnoszenie jakości życia mieszkańców.

– To kongres, który pozwala wymieniać się informacjami pomiędzy samorządem a branżą biznesową w taki sposób, abyśmy lepiej się rozumieli. Tak, aby może biznes lepiej rozumiał, gdzie należy dołożyć więcej dobra wspólnego, a żebyśmy jednocześnie my lepiej rozumieli potrzeby biznesu i umieli się do nich dostosować. Tym razem mówimy o jakości życia. To temat idealny do tego, aby mówić o nim w Gdyni. Będzie też mowa o tym, jak dbałość o jakość życia wpływa na strategię. Nasza strategia do 2030 roku jako cel horyzontalny stawia sobie jakość życia i próbujemy działać tak, aby był to ostateczny cel wszystkiego, co w mieście robimy – mówiła podczas powitania Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Pierwszym wystąpieniem kongresu była prezentacja Slagina Parakatila, dyrektora w firmie Mercer, cenionego eksperta w dziedzinie oceny atrakcyjności miast w wielu krajach. Zwrócił on uwagę, że jakość życia jest obecnie wyznacznikiem strategii rozwoju miast, a każde miasto ma pewne cechy szczególne, które należy wykorzystywać i wspierać.

Architekci i deweloperzy rozmawiali o projektach deweloperskich i urbanistycznych służących mieszkańcom. Zastanawiano się również nad inicjatywami prywatnymi i publicznymi, które mogą podnieść jakość życia.

Pierwszy dzień konferencji zwieńczyło przyznanie nagród REAL ESTATE IMPACTOR dla najbardziej spektakularnych i znaczących projektów, które zmieniają oblicze swojej okolicy. Statuetki wręczali prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

fot. Kamil Złoch/UM Gdynia

Okręty NATO w Gdyni

Okręty NATO w Gdyni

Sześć okrętów należących do Stałego Zespołu Sił Morskich NATO przypłynęło do Gdyni. Była to rzadka okazja do przyjrzenia się z bliska okrętom wojennym. Trzy jednostki zostały udostępnione dla zwiedzających.

Okręty przypłynęły 17 maja i pozostały w Gdyni do 20 maja. Cumowały przy Nabrzeżu Francuskim. Gościliśmy jednostki – amerykański USS Gravely, hiszpański ESPS Almirante Juan De Borbon, turecka TCG Gokova, brytyjska HMS Westminster, niemiecki FGS Rhön, polską fregatę ORP Gen. Kazimierz Pułaski. Gdynianie mogli przez weekend zwiedzić okręt amerykański, turecki i brytyjski.
Okręty, które zawitały do Gdyni w ramach wizyty roboczej, wchodzą w skład Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG-1). Jej gospodarzem był gdyński 13. Dywizjon Trałowców, który wchodzi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Reprezentacja zespołu okrętów odwiedziła także gdyński Urząd Miasta. Z dowódcami pięciu jednostek spotkała się przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska. Na czele delegacji stał kmdr por. Peter Krogh, dowódca zespołu i oficer Królewskiej Duńskiej Marynarki Wojennej.

Stały Zespół Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG-1) odpowiada za utrzymanie bezpieczeństwa żeglugi. Grupa ma też demonstrować solidarność członków sojuszu oraz zapewniać bezpieczeństwo morskich szlaków komunikacyjnych. Okręty zespołu tworzą system obrony przeciwminowej na akwenach morskich, który jest określany jako „tarcza przeciwminowa” dla Europy. Siły te mogą być także skierowane do wsparcia operacji antyterrorystycznych, akcji ratowania życia oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych.

fot. Paweł Kukla/UM Gdynia

Nowa marina czeka na żeglarzy

Nowa marina czeka na żeglarzy

Pierwszy jacht wpłynął do nowej mariny Yacht Park w Gdyni. Została oddana do użytku część nadwodna inwestycji. Trwają jeszcze prace przy budowie bosmanatu, ale żeglarze mogą już cumować na miejscach postojowych.

Pierwszym jachtem, który zawinął do nowej gdyńskiej przystani był S/Y Legia. Jest to bardzo wyjątkowa jednostka pochodząca z 1968 roku, na której pływał między innymi pułkownik Kukliński. Obecnie jacht należy do Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica. Po oddaniu inwestycji w marinie zagościli też pierwsi żeglarze klasy Open Bic z dziecięcej szkółki. Organizatorzy liczą, że teraz marina szybko zapełni się kolejnymi jednostkami.
Marina Yacht Park powstała w gdyńskim Basenie Prezydenta i jest częścią dużej inwestycji powstającej przy nabrzeżu.

Jesteśmy w stanie przyjąć w bardzo komfortowych warunkach 120 jednostek, mówimy o jachtach powyżej 10 metrów. Również mniejsze jednostki, jak skutery czy pontony RIB – mówi Marek Wójcik, manager Mariny Yacht Park w Gdyni. – Marina będzie też posiadała szerokie zaplecze techniczne i sanitarne, między innymi pomieszczenia dla naszych gości, prysznice, toalety czy kubryk, czyli salka do przygotowania posiłku czy zaaranżowania spotkania.

Całość inwestycji, z niezbędnymi udogodnieniami, ma zostać ukończona przed sezonem letnim.

– Pod koniec czerwca, a najpóźniej w połowie lipca chcemy już uczestniczyć w imprezach organizowanych przez Gdynię, Mistrzostwach Świata, żeglarskich regatach czy Dniach Morza. Na pewno będziemy już przygotowani, z pełnym zapleczem technicznym i otwartym bosmanatem, mogąc już świadczyć usługi, jakich oczekują żeglarze w nowoczesnej marinie – zapewnia Marek Wójcik.

Inwestorem całości projektu Yacht Park jest grupa kapitałowa Polski Holding Nieruchomości.

Fot. Kamil Złoch, gdynia.pl

Polski Holding Nieruchomości, inwestor kompleksu Yacht Park i nowoczesnej mariny, deklaruje oddanie inwestycji na przełomie kwietnia i maja. To doskonała wiadomość dla żeglarzy.

Prace przy budowie Yacht Parku trwają. Przy Molo Rybackim wyrastają już szkielety nowych budynków. Inwestor zaplanował w tym miejscu wybudowanie 135 apartamentów w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych. Partery mają zostać przeznaczone na lokale użytkowe, których łączna powierzchnia w kompleksie wyniesie ponad 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
Z okien luksusowych apartamentów rozciągać się będzie widok na sąsiadującą z osiedlem nową marinę jachtową. Firma realizująca projekt w tej chwili wznosi konstrukcję, w której będzie mieścił się bosmanat wyposażony w pralnię, suszarnię oraz komfortowe łazienki. Marina Yacht Park ma zostać oddana do dyspozycji żeglarzy przed rozpoczęciem letniego sezonu. Jak zapowiada inwestor, pierwsze jednostki mogą zawitać w niej już na przełomie kwietnia i maja.

– To świetna wiadomość dla fanów sportów wodnych i pasjonatów żeglarstwa, których w Gdyni i na Pomorzu nie brakuje – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – W samym środku miasta pojawi się ponad 100 nowych miejsc. To również ważna informacja w kontekście organizacji dużych imprez żeglarskich, które regularnie odbywają się właśnie u nas i wymagają odpowiedniej infrastruktury. Morska tożsamość miasta jest dla nas bardzo ważna, tym bardziej cieszymy się, że pojawi się kolejne miejsce związane z żeglarstwem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie lata w Gdyni – podkreśla wiceprezydent Łucyk.

W porcie zacumuje 120 jednostek o maksymalnym zanurzeniu do 8 metrów i do 14 metrów długości. Przewidziano również stanowiska dla skuterów wodnych. Wykonawca inwestycji wyposaży obiekt w nowoczesny system zarządzania i sprawny system rezerwacji, przez co miejsce będzie dobrze dopasowane do rejsów morskich i wypraw żeglarskich.

Fot. Kamil Złoch, gdynia.pl 

Biura w Śródmieściu

Biura w Śródmieściu

Trzy pięciokondygnacyjne budynki biurowe Marina Office powstaną przy ul. Waszyngtona i Hryniewieckiego na terenie Śródmieścia Morskiego. Inwestor, Polski Holding Nieruchomości, planuje rozpoczęcie prac w drugiej połowie 2019 r.

Nowoczesny zespół biurowy o ok. 27 tys. mkw. powierzchni najmu będzie się składał z trzech niezależnych budynków pięciokondygnacyjnych ze wspólną halą garażową. W południowo-zachodniej części budynku frontowego A znajdzie się antresola, pełniąca funkcję dominanty.
PHN obecnie jest w trakcie wyboru wykonawcy generalnego inwestycji. Firma planuje rozpoczęcie prac w drugiej połowie roku i zakończenie w 2021 lub 2022. W sąsiedztwie budynków, koło dawnego pirsu Dalmoru ma powstać plac miejski z zielenią i ławeczkami.

Koncepcję architektoniczną biurowców opracowała pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Gdyńskie biurowce będą harmonijnie łączyć nowoczesną architekturę z innowacyjnymi technologiami. Inwestor opisując ten projekt na swojej stronie internetowej zdradził, że „inspiracją dla zespołu budynków jest muszla ze swoją chropowatą powierzchnią zewnętrzną i gładkim opalizującym wnętrzem”.
Polski Holding Nieruchomości realizuje już inwestycję na terenie Śródmieścia Morskiego. Jest w trakcie budowy osiedla Yacht Park, czyli sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych oraz nowej mariny.

Gdynia Polskim Miastem Przyszłości

Gdynia Polskim Miastem Przyszłości

Podczas targów nieruchomości w Cannes, Gdynia została nagrodzona prestiżowym tytułem Polskiego Miasta Przyszłości w dwóch kategoriach – potencjału ekonomicznego oraz za całokształt wśród miast średniej wielkości. W siedmiu innych kategoriach uplasowała się w czołówce. Nagrodę odebrał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Ranking zorganizowany przez fDi Intelligence oraz GIS Planning, w którym Gdynia znalazła się w czołówce aż siedmiu kategorii, wyróżnia najlepsze lokalizacje dla inwestycji zagranicznych. Te wyróżnienia zwracają uwagę inwestorów z całego świata na miasto i jego potencjał inwestycyjny. Gdynia po raz kolejny gości na tragach MIPIM w Cannes razem z Gdańskiem, Sopotem, Rumią i Pruszczem Gdańskim w ramach wspólnego stoiska Invest in Pomerania. W rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” prezydent Szczurek zdradził, gdzie miasto szuka dla siebie nowych szans rozwoju.

– Z jednej strony chcemy kreować nowe obszary rozwoju gospodarczego miasta, z drugiej strony odpowiadać na rosnące oczekiwania – wyjaśniał prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. – Nadal w Polsce brakuje bardzo wielu mieszkań, zmieniają się też oczekiwania. Potrzeba bardzo zróżnicowanej oferty na rynku mieszkaniowym, zarówno dla tych najzamożniejszych, ale także dla tych, którzy składają często w rodzinie swoje zdolności kredytowe i chcą ambitnie realizować swoje marzenia o mieszkaniu. Chcemy wychodzić temu naprzeciw, budujemy nowe dzielnice w mieście i szukamy inwestorów do takich projektów. Chcemy, by wspólnie z nami zmieniali nasze miasto – mówił prezydent Szczurek.

Gdynia podczas targów promuje tereny nadmorskie powstającej dzielnicy Śródmieścia – Sea City. Drugiego dnia targów miasto zorganizowało panel poświęcony tematyce zagospodarowania nabrzeży – „Waterfront regeneration – Challenges and opportunities”, którą poprowadził profesor Greg Clark – urbanista, autor zagadnień dotyczących rozwoju miast i inwestycji biznesowych, doradca i mentor dla wielu aglomeracji i firm na całym świecie. Swoimi doświadczeniami w projektowaniu waterfrontów podzielili się również przedstawiciele Rotterdamu, Lizbony, Belfastu i Gdyni.

– To nasz wkład seminaryjny w MIPIM, jaki możemy zaproponować będąc członkami – założycielami „Waterfront Cities”. Niezmiennie stawiamy na branżę hotelową. W Gdyni wciąż brakuje kolejnych hoteli o wysokim standardzie. W mieście są działki w unikalnych lokalizacjach, usytuowane w pasie nadmorskim – to właśnie te tereny będą tematem rozmów z kluczowymi inwestorami. Poprzez swoją obecność na targach, prezentujemy potencjał rozwojowy Gdyni i zachęcamy międzynarodowych graczy do inwestowania właśnie u nas – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Śródmieście Morskie oferować będzie miejsca do pracy, mieszkania oraz relaksu. Tak szeroka oferta ma zapobiec wyludnianiu się tego terenu w godzinach popołudniowych i wieczornych. Pierwsze inwestycje Śródmieścia Morskiego oddane zostały w 2015 r. Przy nabrzeżu Basenu Prezydenta, w ramach projektu Waterfront I wzniesionego przez firmę Vastint Poland, powstał hotel Courtyard by Marriott oraz 11-kondygnacyjny budynek biurowy. Inwestor pracuje już przy drugim etapie koncepcji zagospodarowania tym razem terenu dawnego kompleksu Gemini. Przy Nabrzeżu Mola Rybackiego trwa budowa kompleksu mieszkalnego Yacht Park. Mieszkańcy, jak również pozostali gdynianie będą mogli korzystać z położonej nieopodal nowoczesnej mariny. W lipcu 2019 r. zorganizowane zostaną w Gdyni Mistrzostwa Świata Juniorów w Żeglarstwie, i to tutaj cumować będzie prawie 500 żeglarzy z 76 państw.

Park z podziemnym parkingiem

Park z podziemnym parkingiem

W centrum Gdyni powstaje Park Centralny – miejsce rekreacji i wypoczynku z podziemnym parkingiem na 270 samochodów. Pierwszy etap zostanie oddany na początku lipca br.

Park Centralny ma być miejscem integrującym mieszkańców i odpowiadającym na różnorodne ich potrzeby. Zostaną tutaj wydzielone trzy strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji. W części przeznaczonej do spokojnego wypoczynku znajdzie się tor do gry w bule i stoliki do gry w szachy. Ulokowano również wiele ławek i miejsc do piknikowania. Z myślą o komforcie osób starszych część ławek ustawiona zostanie w miejscach zacienionych. W centralnej części zaprojektowano strefę doświadczeń sensorycznych angażującą zmysły dotyku, smaku oraz zapachu. W tej części parku ulokowany zostanie także wybieg dla psów z urządzeniami treningowymi dla czworonogów. Ta część parku obejmuje teren pomiędzy ul. Legionów i Tetmajera. Ten etap prac ma być zakończony w lipcu 2019 r.

W części przeznaczonej do rekreacji utworzony zostanie tor dla rolkarzy i biegaczy. Zaplanowano również miniskatepark i wielki placu zabaw dla dzieci. Projektant, biuro Arch-Deco, przewidziało również wydzielenie przestrzeni, w której mogą odbywać się koncerty i festyny. Zaprojektowano też zbiornik wodny, który zimą ma pełnić funkcję ślizgawki.
Ważną część projektu stanowić będzie parking podziemny na 270 samochodów z wjazdem od ul. Partyzantów. Dzięki temu rozwiązaniu miasto pogodziło potrzebę realizacji miejsc parkingowych w mieście ze stworzeniem strefy rekreacji.

Realizacja całego parku ma potrwać trzy lata i prace zostały podzielone na trzy etapy. Drugi etap prac obejmie obszar pomiędzy ul. Legionów i pawilonem przy istniejącym skateparku, a trzeci – między pawilonem a ul. Świętojańską.

Gdyńska strategia doceniona w Cannes

Gdyńska strategia doceniona w Cannes

Gdyńska strategia rozwoju gospodarki morskiej została doceniona przez specjalistyczne wydawnictwo Financial Times w rankingu Polskich Miast Przyszłości (Polish City of the Future). Gdynia nagrodę w tym rankingu otrzymuje już trzeci raz z rzędu, co potwierdza trafność założeń rozwoju miasta.

Do rankingu FDI Magazine trafiają miasta, które przyciągnęły najwięcej inwestycji zagranicznych. Każde z nich poddawane jest szczegółowej analizie pod kątem pięciu aspektów – potencjału ekonomicznego, kapitału ludzkiego i stylu życia, efektywności kosztowej, przyjazności dla biznesu oraz łączności i dostępności. Oceniana jest także szósta kategoria: strategia. Nie wpływa ona na wynik ogólny, lecz jest osobno nagradzana. Gdynia otrzymała nagrodę właśnie w tej kategorii – FDI Strategy za strategię rozwoju gospodarki morskiej.

To wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie jest dowodem stałego trendu rozwojowego Gdyni i potwierdza słuszność obranego przez samorząd kierunku rozwoju, w oparciu o gospodarkę morską. Ten magazyn czytają inwestorzy na całym świecie. Nagrodę odbierze w Cannes Prezydent Wojciech Szczurek podczas największych targów inwestycyjnych w Europie – MIPIM.

– Ta nagroda niewątpliwie wspomaga rozpoznawalność Gdyni na rynku inwestycyjnym. Jako miasto spoza największej piątki w Polsce, z krótką historią, miewamy z tym kłopot za granicą. Jak na zawołanie, jak remedium dostajemy tytuł, publikację rankingu w magazynie i jako wisienkę na torcie – galę wręczenia nagród organizowaną w takim miejscu i czasie, że obserwują ją wszyscy najważniejsi gracze i decydenci. To bardzo pomaga w trafieniu na listy potencjalnych lokalizacji – a gdy już tam trafimy, mamy czym przekonywać. Ja osobiście jestem również bardzo usatysfakcjonowana faktem, że regularny sukces w tym niełatwym rankingu potwierdza słuszność strategicznych decyzji gospodarczych i tym samym zachęca do dalszej wytężonej pracy na rzecz rozwoju Gdyni – dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Urodziny miasta

Urodziny miasta

10 lutego 1926 roku Gdynia otrzymała prawa miejskie. 93. urodziny miasta można świętować już od 1 lutego. Wystawa najlepszych fotografii zamieszczonych na Instagramie, bieg urodzinowy oraz urodzinowa gra miejska – to tylko wybrane atrakcje na święto Gdyni.

Od 1 lutego do końca miesiąca w Miejskiej Informacji oglądać można najlepsze fotografie Gdyni opublikowane na Instagramie. Natomiast od 6 lutego w lokalu artystycznym TYGIEL w Gdyni zaprezentowane zostaną zdjęcia Gdyni wykonane przez fotografika Janusza Uklejewskiego, który od 1945 r. utrwalał na kliszy życie miasta.

Oddział Morski PTTK w Gdyni zaprasza na grę miejską po szlakach niepodległości. Wyprawa po skarb umożliwi poznanie historii miasta, jego zabytków oraz wydarzeń i postaci z nimi związanych. Do włączenia się do gry organizatorzy szczególnie zachęcają turystów oraz młodzież szkolną i nauczycieli. Gra zaplanowana została 8 lutego. Zbiórka przy Urzędzie Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54), hol na parterze, w godz. 11.00-12.30. Zgłoszenia uczestnictwa w grze należy przesyłać na adres mailowy wrzosrj@wp.pl do 5 lutego 2019 r.
9 lutego zaprasza Gdynia Arena. W programie koncert zespołu NonSTOP, a w holu można będzie skorzystać z porad wizażystki, trychologa, dietetyka, fizjoterapeuty, zmierzyć sobie poziom cukru i ciśnienia.

Centralne uroczystości związane z 93. rocznicą nadania praw miejskich odbędą się 10 lutego o godz. 12 pod pomnikiem Polski Morskiej.
10 lutego o 12 gdyńscy przewodnicy zapraszają do zwiedzenia słynnych gdyńskich kamienic przy ul. Abrahama 26, Abrahama 28 i Batorego 4. Zbiórka o godz. 12.00 przed Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

Miłośnicy biegów mogą świętować jubileusz na sportowo biorąc udział w 10-kilometrowym biegu urodzinowym, który odbędzie się 17 lutego. Dzień wcześniej organizatorzy zaplanowali zawody towarzyszące.

Specjalny urodzinowy program przygotowało Muzeum Miasta Gdyni, które 9 i 10 lutego zapewnia darmowy wstęp. A w tym czasie otwarty zostanie nowy moduł wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte” poświęcony pamięci wójta Jana Radtkego. Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłą akcję archiwizacyjną pt. „Miasto tu i teraz”, podczas której będzie można zarejestrować swoje wypowiedzi dotyczące teraźniejszości w mieście z morza i marzeń (niedziela, w godz. 12.00-15.00). 10 lutego o godz. 14 dyrektor Muzeum dr Jacek Fredrich zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte”.

Osoby, które chciałyby złożyć życzenia urodzinowe Gdyni, mogą wziąć udział w konkursie na pomysłowe życzenia urodzinowe. Propozycje życzeń można przesyłać do 7 lutego. Życzenia powinny nawiązywać do jubileuszu oraz zamknąć się w 17 znakach. Te, które spodobają się jury, zostaną zamieszczone w oknie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Zgłoszenia należy wysyłać na adres – http://bit.ly/podaj_haslo

A my życzymy kolejnych stu lat Gdynio!

Nowoczesne biurowce w Śródmieściu Morskim

Nowoczesne biurowce w Śródmieściu Morskim

Polski Holding Nieruchomości poszukuje generalnego wykonawcę kompleksu biurowego Marina Office, który powstanie przy ulicy Hryniewickiego 10 w Gdyni.

Nowoczesny kompleks biurowy stanie w sąsiedztwie Zatoki Gdańskiej z widokiem na Skwer Kościuszki, obok flagowej inwestycji Grupy Kapitałowej PHN – Yacht Park. Marina Office to zespół trzech niezależnych budynków pięciokondygnacyjnych ze wspólną halą garażową o łącznej powierzchni 27 000 metrów kwadratowych. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Jak opisał ten projekt inwestor – inspiracją dla twórców zespołu budynków jest muszla ze swoją chropowatą powierzchnią zewnętrzną i gładkim opalizującym wnętrzem. W południowo-zachodniej części budynku frontowego znajdzie się bardzo charakterystyczna antresola. W środku kompleksu najemcy biurowców będą mogli odpocząć na wewnętrznym, zielonym patio. Doskonała lokalizacja budynków usytuowanych w centrum miasta oraz niepowtarzalny widok na Zatokę z pewnością ściągną w to miejsce wielu najemców.

W sąsiedztwie kompleksu trwają już prace przy budowie osiedla sześciu budynków mieszkalnych Yacht Park oraz mariny na 120 jachtów. Apartamenty mają zostać ukończone w przyszłym roku.