Awanport – apartamentowiec z widokiem na morze

Powstaje projekt kolejnego budynku, który za dwa lata stanie na terenie Śródmieścia Morskiego. Jego architektura umiejętnie łączy elementy zabudowy gdyńskiej z tradycjami marynistycznymi miasta.
Inwestycja nosi nazwę Awanport, co oznacza najdalej wysuniętą wewnętrzną część portu i usytuowana zostanie w kwartale ulic Żeromskiego, Św. Wojciecha i Waszyngtona. Wysoki na 21 metrów budynek będzie posiadał sześć kondygnacji i garaż podziemny. Na parterze powstaną lokale usługowe, na pierwszym piętrze biura, a pozostałe kondygnacje zarezerwowane zostaną na apartamenty. Na ostatnim piętrze ulokowane zostaną penthousy z przestronnymi tarasami. Niewątpliwym atutem budynku jest jego unikatowe położenie. Inwestor zapewnia, że w związku z jego położeniem więszkość apartamentów będzie posiadać widok na morze.

Projekt budowlany ma powstać do końca roku, na przełomie roku planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, a rozpoczęcie robót powinno rozpocząć się na wiosnę 2017 roku. Zakończenie prac przewidywane jest w połowie 2019 r.

Inwestorem obiektu jest firma AB Inwestor, projekt przygotowała pracownia architektoniczna Wiesławy Martyńskiej-Ostrowskiej z Sopotu. Ostateczny wygląd elewacji apartamentowca powstał po uwagach internautów, którzy na portalu www.trojmiasto.pl wyrażali swój pogląd na temat pięciu propozycji elewacji zaproponowanych przez inwestora. Dzięki sugestiom internautów inwestor zdecydował się zmodyfikować ostateczny projekt budynku.