Będą pierwsze mieszkania na Molo Rybackim

Budowa sześciu budynków mieszkalnych usytuowanych na terenie Mola Rybackiego rozpocznie się już w przyszłym roku. Spółki Dalmor i mLocum podpisały umowę na realizacje tej inwestycji.

Pierwszy etap inwestycji będzie obejmował wybudowanie 170 mieszkań wraz z niezbędną infrastrukturą na nieruchomości należącej do spółki Dalmor S.A., położonej w Gdyni przy ul. Hryniewickiego 10. Partery w czterokondygnacyjnych budynkach przeznaczone zostaną na lokale usługowe. Zaplanowano również budowę parkingów ogólnodostępnych oraz miejsc postojowych przeznaczonych dla mieszkańców.

Obecnie firmy opracowują niezbędną dokumentację związaną z realizacją przedsięwzięcia. Prace budowlane powinny rozpocząć się w przyszłym roku, zakończenie inwestycji planowane jest na początku 2017 r.

Przeznaczone pod inwestycję tereny przy ul. Hryniewickiego 10 to sztuczny pirs wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej, z trzech stron otoczony morzem. Obszar należy do dzielnicy Śródmieście i jest postrzegany jako serce Gdyni. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, w miejscu tym może powstać ok. 70 tys. mkw. GLA powierzchni komercyjnej i ok. 120 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.