Read More

Biura w Śródmieściu

Trzy pięciokondygnacyjne budynki biurowe Marina Office powstaną przy ul. Waszyngtona i Hryniewieckiego na terenie Śródmieścia Morskiego. Inwestor, Polski Holding Nieruchomości, planuje rozpoczęcie prac w drugiej połowie 2019 r.

Nowoczesny zespół biurowy o ok. 27 tys. mkw. powierzchni najmu będzie się składał z trzech niezależnych budynków pięciokondygnacyjnych ze wspólną halą garażową. W południowo-zachodniej części budynku frontowego A znajdzie się antresola, pełniąca funkcję dominanty.
PHN obecnie jest w trakcie wyboru wykonawcy generalnego inwestycji. Firma planuje rozpoczęcie prac w drugiej połowie roku i zakończenie w 2021 lub 2022. W sąsiedztwie budynków, koło dawnego pirsu Dalmoru ma powstać plac miejski z zielenią i ławeczkami.

Koncepcję architektoniczną biurowców opracowała pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Gdyńskie biurowce będą harmonijnie łączyć nowoczesną architekturę z innowacyjnymi technologiami. Inwestor opisując ten projekt na swojej stronie internetowej zdradził, że „inspiracją dla zespołu budynków jest muszla ze swoją chropowatą powierzchnią zewnętrzną i gładkim opalizującym wnętrzem”.
Polski Holding Nieruchomości realizuje już inwestycję na terenie Śródmieścia Morskiego. Jest w trakcie budowy osiedla Yacht Park, czyli sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych oraz nowej mariny.