Read More

Gdynia miastem spotkań

Podczas targów Expo Real w Monachium Gdynia wraz z innymi europejskimi miastami bierze udział w seminarium poświęconym rozwojowi terenów nadmorskich tzw. waterfrontów. – W tym roku przyjechaliśmy z projektem nabrzeża dalmorowskiego i mocno stawiamy na branżę hotelową – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Na największych targach nieruchomości i inwestycji B2B w Europie w tym roku pojawi się 1900 wystawców z 35 krajów. Od 2017 r. Pomorze wspólnie uczestniczy w targach przedstawiając swoją ofertę pod marką Invest in Pomerania. Gdynia prezentuje projekt nabrzeża dalmorowskiego wchodzącego w skład nowej, rewitalizowanej części Śródmieścia Morskiego. Wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała w rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” przyznała, że projekt przekształcenia dawnych trenów stoczniowych jest zakrojony na lata, a jego konsekwentna promocja przynosi coraz większe zainteresowanie dużych inwestorów.

– Mamy precyzyjną strategię rozwoju turystyki, chcemy być miastem spotkań i dokładnie wiemy, jakich inwestycji poszukujemy – mówiła wiceprezydent Gruszecka-Spychała. – W tym roku mocno stawiamy także na branżę hotelową. W Gdyni mamy idealną przestrzeń dla hoteli o wysokim standardzie. W swojej ofercie posiadamy działki w unikalnych lokalizacjach, usytuowane w pasie nadmorskim – to właśnie te tereny będą tematem rozmów z kluczowymi inwestorami. Dzięki temu, że tu jesteśmy możemy zaprezentować potencjał rozwojowy Gdyni i zachęcić międzynarodowych graczy do inwestowania właśnie u nas – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Wiceprezydent Gdyni bierze udział w wielu seminariach tematycznych organizowanych podczas targów. Wraz z przedstawicielami takich miast jak Barcelona, Glasgow, Helsinki, Liverpool, Porto czy Sztokholm będzie uczestniczyć m.in. w Urban Innovation & Waterfront Seminars. Spotkania pozwalają na wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami miast, które również mierzą się z wyzwaniem zagospodarowania waterfrontów i połączenia ich z pozostałą częścią miasta.

– Okazuje się, że pomimo wielu różnych ustrojów administracyjnych i położenia geograficznego problemy mamy takie same – mówiła redakcji „Rzeczpospolitej” wiceprezydent Gdyni. – Jak sprawić, aby był jego komplementarną częścią, a nie współzawodniczył razem z istniejącym centrum o wyższą atrakcyjność i jak połączyć komunikacyjnie oba miejsca. Okazuje się, że w zależności od miasta odpowiedź może być zupełnie inna.

Targi Expo Real Monachium odbywają się w terminie 9-10 października 2018 r.