Read More

Gdynia miastem żeglarzy

Gdynia przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w Żeglarstwie, które odbędą się 13–19 lipca 2019 r. Jest to bardzo duże wydarzenie sportowe, ale także przedsięwzięcie bardzo wymagające organizacyjnie, gdyż na starcie stanie blisko 500 zawodników z 76 państw.

Niedawno w Gdyni gościła delegacja Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej World Sailing, a także przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego. Razem z pracownikami Gdyńskiego Centrum Sportu omówili stan przygotowań miasta do organizacji wydarzenia. Zespół światowej federacji, której przewodził dyrektor do spraw eventów Alistar Fox, odwiedził hotele, w których zakwaterowani będą zawodnicy, a także znajdujące się w pobliżu atrakcje turystyczne.

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera pochwalił doskonałą infrastrukturę sportową Gdyni, dzięki której miasto jest w stanie organizować imprezy międzynarodowe. Baza sportowa zostanie w przyszłym roku jeszcze powiększona. Trwa bowiem budowa nowej przystani na 120 jachtów przy Nabrzeżu Kutrowym na terenie Śródmieścia Morskiego. Inwestor planuje oddanie inwestycji właśnie dla uczestników Mistrzostw Świata Juniorów. Żeglarze będą mogli skorzystać z nowej mariny i nowoczesnego zaplecza sanitarnego.

W przyszłorocznych regatach juniorów w Gdyni ścigać się będzie 500 zawodników z 76 państw. Rywalizować będą na wodach Zatoki Gdańskiej w 8 klasach, a każda klasa rozegra 11 wyścigów. Jeden kraj będzie mógł wystawić jednego zawodnika (załogę) w danej konkurencji.