Gdynia – miasto z wizją

Real Estate Impactor, dwudniowy kongres nieruchomości, organizowany w Gdyni przez dziennik „Rzeczpospolita”, poświęcony współczesnym wyzwaniom rozwoju tego sektora, właśnie dobiegł końca.

 
Wydarzenie skupiało ekspertów i specjalistów z branży nieruchomości, którzy podczas dwóch dni starali się odpowiedzieć na pytanie jak zmiany społeczno – demograficzne wpływają na rozwój nowych formatów w branży nieruchomości oraz w jakim stopniu wyzwania dzisiejszego świata wpływają na otoczenie biznesowe. Paneliści podczas pierwszego dnia zastanawiali się również nad globalnymi wyzwaniami z perspektywy branży nieruchomości. Drugiego dnia kongresu w dyskusji poświęconej samorządowcom, jako osobom, które przyspieszają tempo rozwoju miast wziął udział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
– Globalizacja trendów gospodarczych, którym podlega rynek nieruchomości, jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój miast – powiedział prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek podczas rozmowy z dziennikarką Rzeczpospolitej, Karoliną Kowalską. – Z perspektywy samorządów możliwość rozmów na temat tego, co decyduje o tym rozwoju, i korzystanie z doświadczeń świata profesjonalnych inwestorów to szansa, by znaleźć jak najlepszą drogę do sukcesu. Idąc nią, zawsze jednak trzeba brać pod uwagę z jednej strony publiczny wymiar miasta, czyli potrzeby jego mieszkańców, a z drugiej inwestycje, które stanowią paliwo rozwoju gospodarczego.

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni, uczestniczyła w panelu poświęconym talentom, jako nowej sile napędzającej miasta. Kongres zakończyła debata o inteligentnych nieruchomościach. Prelegenci próbowali odpowiedzieć na pytanie – gdzie kończy się science fiction, a zaczyna rzeczywistość.
Na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia, podczas gali wręczenie nagród Real Estate Impactor, nagrodę za wizję zmieniającą oblicze miasta odebrał Wojciech Szczurek za prowadzone w Gdyni działania rewitalizacyjne oraz przedsięwzięcia wpływające na komfort życia mieszkańców.