Read More

Klimatyczne Śródmieście

Molo Południowe, ulubione miejsce spacerów gdynian, zazieleni się na wiosnę. W sąsiedztwie Akwarium Gdyńskiego powstanie strefa integrująca mieszkańców, a pirs udekorują bogate nasadzenia roślinności.

Molo Południowe przyciąga jak magnes. W weekendy jest to teren tłumnie odwiedzany przez wszystkie grupy wiekowe. Spędzać tutaj czas lubią rodziny z dziećmi, młodzież, a także seniorzy. Dotychczasowy charakter tego miejsca wpływa na sposób spędzania czasu przez odwiedzających i ukierunkowany jest w głównej mierze na spacery. Teraz ta przestrzeń zmieni się, a nowa aranżacja pozwoli na relaks i wypoczynek w bezpośrednim sąsiedztwie morza.

W części reprezentacyjnej usytuowanej pod Akwarium Gdyńskim wyrośnie bujna roślinność. W miejscu betonowych płyt chodnikowych zasadzony zostanie trawnik oraz drzewa. Pośród zieleni ustawione zostaną wygodne drewniane ławki. Całość dopełnią dekoracyjne donice również wypełnione roślinnością.

W miejscu obecnego parkingu w okolicy Akwarium Gdyńskiego ustanowiona zostanie strefa integrująca. Będzie to miejsce gromadzące mieszkańców i turystów wokół wielkiego, podświetlanego napisu GDYNIA. Odwiedzający będą mogli wypoczywać na 26 minimalistycznych, okrągłych betonowych siedziskach tzw. dropsach. Uzupełnieniem strefy relaksu będzie zieleń – drzewa oraz rośliny ozdobne w białych donicach.

Wypoczynek na odnowionym Molo Południowym będzie możliwy już pod koniec maja. Zagospodarowanie tego obszaru realizowane jest w ramach projektu miejskiego nazwanego KLIMAtyczne Centrum. W jego ramach przygotowane zostały inwestycje, które zmienią przestrzeń miejską w bardziej przyjazną dla mieszkańców tj. bezpieczne przejścia dla pieszych, trasy rowerowe, miejsca odpoczynku pośród zieleni.

fot. UM Gdynia