Read More

Marina Office z pozwoleniem na budowę

Polski Holding Nieruchomości otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Marina Office zlokalizowanego w pobliżu Sea Towers. Jak poinformował inwestor – budowa powinna rozpocząć się na początku 2020 r.

Kompleks ma składać się z trzech pięciokondygnacyjnych budynków biurowych. Do dyspozycji przedsiębiorców przeznaczonych zostanie prawie 24 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a na ponad 3 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni rozmieszczone zostaną usługi handlowe. Będzie to doskonałe miejsce dla restauracji i kawiarni, z których mogli będą korzystać mieszkańcy ulokowanego nieopodal osiedla Yacht Park oraz odwiedzający tę część miasta gdynianie. W podziemnej części budynków powstanie parking dla 241 samochodów oraz 15 miejsc do ładowania samochodów elektrycznych. Pomiędzy budynkami utworzony zostanie ogólnodostępny skwer z wydzielonymi strefami do wypoczynku, aktywnego relaksu latem i lodowiskiem zimą. W weekendy na placu możliwa będzie również organizacja targów warzywnych, zdrowej żywności czy jarmarków świątecznych. Dzięki usytuowanej scenie w miejscu tym organizowane będą również imprezy masowe i koncerty.

– Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla Mariny Office w Gdyni, dla której planujemy wybrać generalnego wykonawcę jeszcze w tym roku. Przełom 2019 i 2020 roku to czas kiedy zamierzamy rozpocząć także dwie kolejne inwestycje biurowe w Warszawie – informuje w komunikacie Polskiego Holdingu Nieruchomości Marcin Mazurek, prezes spółki.

Dzięki lokalizacji biurowca w pobliżu centrum miasta pracownicy będą mieli bardzo dogodny dojazd komunikacja miejską. Autobusy i trolejbusów zatrzymują się w pobliżu inwestycji, a na Dworzec Główny w Gdyni można dotrzeć pieszo w ciągu 20 minut. Miłośnicy dwóch kółek będa mogli przyjechać do pracy na rowerze, gdyż w budynkach powstanie parking rowerowy dla jednośladów.

Projekt architektoniczny biurowców opracowała pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy.