Read More

Miasto otwarte dla biznesu

Działania Gdyni skierowane na tworzenie dobrych warunków dla rozwoju biznesu w mieście zostały wyróżnione przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce podczas tegorocznej edycji ABSL Appreciation Gala.

ABSL jest organizacją reprezentującą sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, która zrzesza ponad 200 największych firm, wyznacza standardy i kierunki rozwoju branży, w której zatrudnionych jest ponad 350 000 osób. Organizacja co dwa lata przygotowuje Galę, na której wyróżnia swoich partnerów za ich wkład w rozwój nowoczesnego sektora. Podczas tegorocznej Gali, która odbyła się 16 grudnia w Warszawie, w kategorii City Leaders supporting sector uhonorowano Gdynię. W uzasadnieniu wyróżnienia podkreślono m.in. wkład miasta w przygotowanie dwudniowego szczytu ABSL Summit, który odbył się 14 i 15 września 2021 r., i którego współgospodarzem była Gdynia. Wydarzeniu przyświecało hasło „Beyond tomorrow. Building sustainable future” (ang. Dalej niż jutro. Budowa zrównoważonej przyszłości). Główne wątki dyskusji toczących się podczas konferencji dotyczyły kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem sektora w odniesieniu do pandemii koronawirusa. W szczycie wzięło udział około 700-osobowe, międzynarodowe grono branżowych liderów, ekspertów i reprezentantów różnych szczebli administracji centralnej oraz lokalnej.

– Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność za pomoc w zorganizowaniu pierwszego po dwóch latach po ciężkim okresie pandemii spotkania dla środowiska nowoczesnych usług dla biznesu i środowiska samorządowego w Polsce. Państwa pomoc była nieoceniona – głosi uzasadnienie wyróżnienia dla Gdyni.

Nagrodę dla miasta odebrała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent miasta ds. gospodarki.

– Od lat zdajemy sobie sprawę z silnej roli, jaką w lokalnej gospodarce odgrywa sektor nowoczesnych usług biznesowych. Gdynia ma wszelkie warunki ku temu, aby branża nadal dynamicznie rozwijała się w naszym mieście, korzystając z dobrej infrastruktury, komunikacji czy przestrzeni biurowej spełniającej najbardziej rygorystyczne standardy. Chcemy brać aktywny udział w jej rozwoju i przyciągać kolejnych inwestorów tworzących nowe miejsca pracy. Tegoroczny ABSL Summit pomimo pandemicznych okoliczności udowodnił, że mamy naprawdę wiele do zaoferowania – mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

fot. ABSL Poland