Read More

Nowa marina czeka na żeglarzy

Pierwszy jacht wpłynął do nowej mariny Yacht Park w Gdyni. Została oddana do użytku część nadwodna inwestycji. Trwają jeszcze prace przy budowie bosmanatu, ale żeglarze mogą już cumować na miejscach postojowych.

Pierwszym jachtem, który zawinął do nowej gdyńskiej przystani był S/Y Legia. Jest to bardzo wyjątkowa jednostka pochodząca z 1968 roku, na której pływał między innymi pułkownik Kukliński. Obecnie jacht należy do Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica. Po oddaniu inwestycji w marinie zagościli też pierwsi żeglarze klasy Open Bic z dziecięcej szkółki. Organizatorzy liczą, że teraz marina szybko zapełni się kolejnymi jednostkami.
Marina Yacht Park powstała w gdyńskim Basenie Prezydenta i jest częścią dużej inwestycji powstającej przy nabrzeżu.

Jesteśmy w stanie przyjąć w bardzo komfortowych warunkach 120 jednostek, mówimy o jachtach powyżej 10 metrów. Również mniejsze jednostki, jak skutery czy pontony RIB – mówi Marek Wójcik, manager Mariny Yacht Park w Gdyni. – Marina będzie też posiadała szerokie zaplecze techniczne i sanitarne, między innymi pomieszczenia dla naszych gości, prysznice, toalety czy kubryk, czyli salka do przygotowania posiłku czy zaaranżowania spotkania.

Całość inwestycji, z niezbędnymi udogodnieniami, ma zostać ukończona przed sezonem letnim.

– Pod koniec czerwca, a najpóźniej w połowie lipca chcemy już uczestniczyć w imprezach organizowanych przez Gdynię, Mistrzostwach Świata, żeglarskich regatach czy Dniach Morza. Na pewno będziemy już przygotowani, z pełnym zapleczem technicznym i otwartym bosmanatem, mogąc już świadczyć usługi, jakich oczekują żeglarze w nowoczesnej marinie – zapewnia Marek Wójcik.

Inwestorem całości projektu Yacht Park jest grupa kapitałowa Polski Holding Nieruchomości.

Fot. Kamil Złoch, gdynia.pl