Read More

Nowoczesne biurowce w Śródmieściu Morskim

Polski Holding Nieruchomości poszukuje generalnego wykonawcę kompleksu biurowego Marina Office, który powstanie przy ulicy Hryniewickiego 10 w Gdyni.

Nowoczesny kompleks biurowy stanie w sąsiedztwie Zatoki Gdańskiej z widokiem na Skwer Kościuszki, obok flagowej inwestycji Grupy Kapitałowej PHN – Yacht Park. Marina Office to zespół trzech niezależnych budynków pięciokondygnacyjnych ze wspólną halą garażową o łącznej powierzchni 27 000 metrów kwadratowych. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Jak opisał ten projekt inwestor – inspiracją dla twórców zespołu budynków jest muszla ze swoją chropowatą powierzchnią zewnętrzną i gładkim opalizującym wnętrzem. W południowo-zachodniej części budynku frontowego znajdzie się bardzo charakterystyczna antresola. W środku kompleksu najemcy biurowców będą mogli odpocząć na wewnętrznym, zielonym patio. Doskonała lokalizacja budynków usytuowanych w centrum miasta oraz niepowtarzalny widok na Zatokę z pewnością ściągną w to miejsce wielu najemców.

W sąsiedztwie kompleksu trwają już prace przy budowie osiedla sześciu budynków mieszkalnych Yacht Park oraz mariny na 120 jachtów. Apartamenty mają zostać ukończone w przyszłym roku.