O Sea City w Monachium

Sea City obecne na targach inwestycyjnych w Monachium. Gdynia prezentuje tereny Śródmieścia Morskiego i bierze udział w dyskusji przedstawicieli 10 europejskich miast nadmorskich o roli i rozwoju waterfrontów.

 

„Invest in Pomerania” pod tym hasłem po raz kolejny Pomorze prezentuje się na targach w Monachium (4-6 października 2017 r.). Na wspólnym stoisku zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza obecni są przedstawiciele Gdyni, Sopotu, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Rumia Invest Park. Gdynia prezentuje różnorodną ofertę inwestycyjną miasta m.in. prezentując prestiżowe tereny Sea City.
Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni obecna na targach, wyjaśnia w jaki sposób Gdynia stara się budować swoją przewagę konkurencyjną. – Dochodzą do głosu istotne szczegóły, takie jak wysoka jakość życia. Składają się na nią m.in. czyste powietrze, dostęp do instytucji kultury, sprawna komunikacja czy edukacja na wysokim poziomie. Jeszcze do niedawna wskaźniki te były pomijane w ofertach inwestycyjnych. Dziś to elementy niemal kluczowe podczas wyboru lokalizacji dla firm i nowych inwestycji. I, co ważne, gwarantujemy je w Gdyni – dodaje wiceprezydent.
Expo Real w Monachium to jedne z największych targów nieruchomości i inwestycji, a przez wielu uważane za najważniejsze spotkanie typu B2B w Europie.
4 października br. w Monachium wiceprezydent Gdyni wzięła udział w prestiżowym spotkaniu „Waterfront Cities Network Workshop”. Przedstawiciele 10 europejskich nadmorskich miast – Amsterdamu, Barcelony, Belfastu, Glasgow, Göteborga, Gdyni, Hamburga, Helsinek, Oslo i Sztokholmu rozmawiali o rozwoju nowoczesnych waterfrontów i roli, jaką odgrywają w miejskiej przestrzeni.