O Śródmieściu Morskim na paryskiej konferencji

Propozycje zabudowy Śródmieścia Morskiego na międzynarodowej konferencji organizowanej przez Urban Land Institute w Paryżu zaprezentowała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. Konferencja odbyła się 7-8 lutego br.

 
Na Radzie Rewitalizacji działającej przy ULI wiceprezydent Gdyni opowiedziała o planach zabudowy byłych terenów postoczniowych miasta. Przybliżyła projekt Nowej Mariny z kompleksowym zapleczem hotelowo-konferencyjnym, które ma pomieścić 500 żeglarzy. Przedstawiła propozycję zabudowy Międzytorza. Opowiedziała o wizji Śródmieścia Morskiego, jako nowej części miasta łączącej funkcje mieszkalne, biznesowe oraz rekreacyjne. Gdyński przykład, jako miasta aktywnego i poszukującego innowacji, zaprezentowany został obok m.in. Amsterdamu i Rotterdamu.
Instytucja Urban Land Institute skupia specjalistów z całego świata i od 1936 r. działa na rzecz budowania nowoczesnej i zrównoważonej społeczności. W swoich szeregach zrzesza już ponad 35 tys. członków związanych z rynkiem nieruchomości. Organizuje wiele paneli i konferencji, podczas których uczestnicy mogą dzielić się swoim doświadczeniem w zakresie planowania urbanistycznego, tworzenia dla jego mieszkańców środowiska zrównoważonego.