Read More

Park z podziemnym parkingiem

W centrum Gdyni powstaje Park Centralny – miejsce rekreacji i wypoczynku z podziemnym parkingiem na 270 samochodów. Pierwszy etap zostanie oddany na początku lipca br.

Park Centralny ma być miejscem integrującym mieszkańców i odpowiadającym na różnorodne ich potrzeby. Zostaną tutaj wydzielone trzy strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji. W części przeznaczonej do spokojnego wypoczynku znajdzie się tor do gry w bule i stoliki do gry w szachy. Ulokowano również wiele ławek i miejsc do piknikowania. Z myślą o komforcie osób starszych część ławek ustawiona zostanie w miejscach zacienionych. W centralnej części zaprojektowano strefę doświadczeń sensorycznych angażującą zmysły dotyku, smaku oraz zapachu. W tej części parku ulokowany zostanie także wybieg dla psów z urządzeniami treningowymi dla czworonogów. Ta część parku obejmuje teren pomiędzy ul. Legionów i Tetmajera. Ten etap prac ma być zakończony w lipcu 2019 r.

W części przeznaczonej do rekreacji utworzony zostanie tor dla rolkarzy i biegaczy. Zaplanowano również miniskatepark i wielki placu zabaw dla dzieci. Projektant, biuro Arch-Deco, przewidziało również wydzielenie przestrzeni, w której mogą odbywać się koncerty i festyny. Zaprojektowano też zbiornik wodny, który zimą ma pełnić funkcję ślizgawki.
Ważną część projektu stanowić będzie parking podziemny na 270 samochodów z wjazdem od ul. Partyzantów. Dzięki temu rozwiązaniu miasto pogodziło potrzebę realizacji miejsc parkingowych w mieście ze stworzeniem strefy rekreacji.

Realizacja całego parku ma potrwać trzy lata i prace zostały podzielone na trzy etapy. Drugi etap prac obejmie obszar pomiędzy ul. Legionów i pawilonem przy istniejącym skateparku, a trzeci – między pawilonem a ul. Świętojańską.