Read More

Polboat Yachting Festiwal po raz drugi zawitał do Gdyni

Ponad 60 luksusowych jednostek pływających tj. jachty żaglowe, houseboaty, łodzie motorowe czy skutery wodne można podziwiać do 21 lipca br. w gdyńskiej Marinie Yacht Park. Jest to niepowtarzalna okazja do obejrzenia nowoczesnych jednostek wyprodukowanych przez polskie i zagraniczne stocznie. To już druga edycja ekskluzywnego wydarzenia branżowego Polboat Yachting Festiwal.

Zeszłoroczna edycja festiwalu zgromadziła wielu widzów. W tym roku organizatorzy mocno rozbudowali program, widzowie będą mogli zobaczyć również więcej jednostek pływających. Polscy producenci i dystrybutorzy podczas wystawy przedstawią aktualną ofertę przemysłu jachtowego. Wydarzenie jest atrakcją dla osób spoza branży, gdyż daje możliwość obejrzenia jednostek, które na co dzień cieszą oko tylko swoich właścicieli.

– W tamtym roku mieliśmy 40 jednostek, w tym jest ponad 60. To pokazuje, że druga edycja idzie w dobrym kierunku – mówi prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty Sebastian Nietupski. – Cieszymy się, że możemy być tutaj razem z miastem Gdynia i Polskim Związkiem Żeglarskim – dodaje.

Na tegorocznym Festiwalu zaprezentowanych zostanie siedem premierowych jednostek: Maxus 34, Galeon 325 GTO, Saxdor 320, Nimbus T8, Flipper 900 DC, Wave 50, Cranchi T36 Crossover. W ramach akcji #ZostańWodniakiem odwiedzający będą mogli wziąć udział w bezpłatnych rejsach jachtami żaglowymi i łodziami motorowymi. Osoby, które wcześniej zapiszą się poprzez stronę internetową festiwalu będą miały możliwość wejścia na pokład jachtów i obejrzenia ich wnętrz.

– Niezwykle prestiżowa impreza, która jest także dowodem na to, że polski przemysł produkcji jachtów jest jednym z najlepszych na świecie. Dzisiaj produkujemy łodzie, które są sprzedawane na całym świecie, a marka polskich producentów jest naprawdę znakomita – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Organizatorzy zapewnili także udział w wydarzeniu osobom, które nie mogą osobiście pojawić się w Gdyni. Kontakt z wystawcami dostępny będzie w formie wirtualnego spaceru w technologii VR.
Polboat Yachting Festival zakończy się efektowną paradą. Prezentowane na wystawie jachty i łodzie wypłyną z Basenu Prezydenckiego, ustawią się w szyku i popłyną w stronę Sopotu.

Fot. www.gdynia.pl