Dalmor

Na nabrzeżu Mola Rybackiego rozpoczyna się realizacja luksusowego kompleksu mieszkalnego Yacht Park. Z okien budynków rozciągać się będzie niezapomniany widok na Zatokę Gdańską, marinę i molo.
dalmor cmykGrupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości SA pod koniec 2016 r. otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę kompleksu mieszkalnego, który powstanie przy ul. Hryniewickiego w Gdyni. Inwestycja składać się będzie z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw. Powstanie 135 apartamentów o łącznej powierzchni 9,6 tys. mkw. Lokale usytuowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest w 2019 r. W 2018 r. rozpocznie się budowa drugiego etapu projektu – nowoczesnego kompleksu biurowego, o powierzchni szacowanej na ok. 25 tys. m2. Ta realizacja powinna zostać zakończona do 2020 r. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Molo Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek, Muzeum Żeglarstwa, park, place i ogólnodostępne bulwary, które pozwolą odpocząć i i nacieszyć się pięknym widokiem.

PHN wraz z Miastem Gdynia chcą współpracować przy realizacji inwestycji drogowych w centrum miasta i okolicach Mola Rybackiego. Modernizacja dróg jest jednym z elementów rewitalizacji gdyńskiego nabrzeża, przy którym planowana jest realizacja dużych projektów deweloperskich, w tym inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości „Port Rybacki”, która będzie realizowana na nadmorskich terenach należących do spółki Dalmor.