Gdyńskie Centrum Filmowe

Gdyński Festiwal Filmowy, dyskusje z twórcami, czytelnia scenariuszy filmowych, warsztaty filmowe – to tylko niektóre obszary działalności skupione wokół Gdyńskiego Centrum Filmowego. Filarami jego działalności są Gdyńska Szkoła Filmowa, Kino Studyjne oraz festiwale i wydarzenia filmowe, czyli wszystko, czego miłośnik kina nie może pominąć, odwiedzając Gdynię.

Centrum Filmowe otwarte zostało 13 września 2015 roku przed Festiwalem Filmowym w Gdyni, od tej chwili święto kina zyskało swoją siedzibę. W budynku znajduje się trzysalowe kino studyjne, kawiarnia, restauracja, księgarnia i galeria. Ale Gdyńskie Centrum Filmowe jest przede wszystkim siedzibą Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W budynku znajdują się świetnie wyposażone sale wykładowe, montażowe, ćwiczeniowe i projekcyjne. Nowością jest niedawno oddana czytelnia scenariuszy filmowych. Kolekcja czytelni obejmuje blisko 100 scenariuszy z całego świata i będzie dalej się rozrastać. 

Budynek Gdyńskiego Centrum Filmowego został uznany za najlepszy w Polsce „Projekt Architektoniczny Roku”. Projekt wykonała gdyńska firma ARCH-DECO, która otrzymała główną nagrodę architektoniczną Eurobuild Awards 2015 przyznawaną przez ekspertów rynku nieruchomości komunalnych.

O nagrodę Eurobuild Awards 2015 w kategorii „Projekt Architektoniczny Roku” ubiegały się obiekty komercyjne oraz użyteczności publicznej, oddane do użytku w okresie od października 2014 do września 2015 roku. Gdyński obiekt za najlepszy uznało ponad 900 uczestników uroczystej gali Eurobuild Awards w Warszawie, przedstawicieli branży nieruchomości komercyjnych.

http://www.gdynskiecentrumfilmowe.pl