Nowa Marina

Śródmieście Gdyni otwiera się na żeglarzy. Nowoczesna marina, z kompleksowym zapleczem hotelowo-konferencyjnym, które pomieści nawet 500 żeglarzy, powstanie przy al. Jana Pawła II w Gdyni. W 2019 r. gościć będzie uczestników światowych mistrzostw świata juniorów w żeglarstwie.

Projekt autorstwa Studia Architektonicznego Kwadrat z Gdyni zwyciężył w konkursie architektonicznym na koncepcję budynku Nowej Mariny. O główną nagrodę ubiegały się cztery pracownie.

Zwycięski projekt zakłada proste, zdecydowane formy i horyzontalny układ przestrzenny budynku. Jego architektura nawiązuje do idei modernizmu, tak bogato reprezentowanej w mieście. Nowa marina będzie stanowiła centrum żeglarskie. Na 19 tys. m kw. swoje siedziby będą miały cztery kluby – ZHP, Gryf, Stal, Yacht Klub Polski Gdynia, jak również Arka Gdynia. Połowę powierzchni Nowej Mariny zajmą lokale o funkcji gastronomicznej, hotelowej i handlowej. W budynku przewidziane są również powierzchnie na biura do wynajęcia, sale konferencyjne, basen, kantynę i patio.