Waterfront I i II

Wielofunkcyjny kompleks, z przestrzenią biurową, hotelową oraz miejscem spotkań i wypoczynku dla mieszkańców i turystów powstaje w pobliżu nabrzeża gdyńskiego. Gdynia Waterfront to nowoczesna strefa biznesu i relaksu, którego unikatowe położenie z widokiem na Zatokę Gdańską, spełni najwyższe oczekiwania.

Waterfront I
Pomiędzy wieżowcem Sea Towers a Skwerem Kościuszki, przy nadbrzeżu Basenu Prezydenta w 2015 został ukończony pierwszy etap inwestycji – hotel Courtyard by Marriott oraz 11-kondygnacyjny budynek biurowy oferujący 10 000 m2 powierzchni. Niższy o 2 kondygnacje budynek hotelowy posiada 201 pokoi oraz centrum konferencyjne, ale przede wszystkim unikatowy widok na Zatokę Gdańską.

Waterfront II
W drugim etapie inwestycji, której rozpoczęcie zaplanowane jest w 2018 r., powstaną budynki biurowe, mieszkalne, hotel, powierzchnia konferencyjna i strefa Spa oraz obiekty użyteczności publicznej i kino. Na projekt zagospodarowania terenu położonego pomiędzy ulicami Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II ogłoszony został konkurs, który wygrała koncepcja przygotowana przez pracownię JEMS Architekci. Koncepcja nawiązuje do modernistycznej zabudowy Gdyni. Ważnym elementem propozycji zabudowy tego obszaru są pasaże z ogólnodostępnym skwerem oraz zaplanowaną architekturą krajobrazu, która podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne o szacowanej powierzchni 75 000 m2. Ten prestiżowy teren usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeży oraz centrum miasta stanie się bardzo ważnym elementem w przestrzeni Gdyni. Inwestorem obu projektów Waterfront I i II jest firma Vastint Poland.