Portova. Biały żagiel

Rozpoczęła się budowa nowego osiedla na terenie Śródmieścia Morskiego – Portova, u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej. Na oddanie pierwszego etapu trzeba poczekać do grudnia 2019 r. 
Najwyższy budynek liczyć będzie 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościerać się będą niezapomniane widoki na morze i gdyńskie wybrzeże. Inwestor planuje wybudowanie ok. 271 mieszkań. Na parterach budynków ulokowane zostaną pomieszczenia usługowe. Mieszkania będą zróżnicowane. Inwestor zaprojektował apartamenty, które swoimi metrażem zadowolą wszystkich. Powierzchnia lokali w budynku wynosić będzie od 30 do 127 m kw.
Architektura budowli również została bardzo starannie dopasowana do miejsca, w którym budynek powstanie. Architekt osiedla Jacek Droszcz ze Studia Kwadrat zaznaczył, że prace projektowe poprzedzone zostały wnikliwą analizą urbanistyczną i fizjograficzną całego obszaru inwestycji. Budowla łączy modernistyczne elementy Gdyni z nowoczesnymi rozwiązaniami idealnie komponującymi się z przestrzenią nadmorską. – Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni jest zaprojektowana dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Jest to działanie świadome, miastotwórcze, ułatwiające orientację w strukturze miasta. – dodaje arch. Jacek Droszcz.
Inwestor zapewnia, że mieszkańcy mogą spodziewać się wielu atrakcji. Na terenie osiedla powstanie m.in. klub fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny, sala bilardowa i telewizyjna z xboxem oraz plac zabaw dla dzieci. Od północnej strony inwestycji znajdzie się miejski deptak spacerowy. Twórcy osiedla zadbali o organizację spokojnej przestrzeni do wypoczynku. Oprócz prywatnych ogródków, planuje się utworzenie wewnętrznych, przestronnych dziedzińców dla wszystkich mieszkańców. Osiedle ma posiadać także własną ochronę i monitoring.
Inwestorem Portovej jest firma developerska Invest Komfort. Pierwszy etap ma zostać oddany na koniec 2019 r. Cała inwestycja ma zostać ukończona w grudniu 2020 r.