Portova – kolejna wizytówka Śródmieścia?

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego wysokościowca usytuowanego na terenie Śródmieścia Morskiego. Architektura 17-piętrowego budynku o jasnych i geometrycznych elewacjach to połączenie nowoczesności z elementami modernistycznymi, co stanowi już rozpoznawalną wizytówkę Gdyni.  
Inwestycja Portova powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej gwarantując mieszkańcom budynku korzystanie z udogodnień miasta w sąsiedztwie plaży i morza. Jest to idealne miejsce dla osób aktywnych, miłośników życia miejskiego, które jednocześnie daje możliwość relaksu na położonym nieopodal Bulwarze Nadmorskim.
W budynku powstanie 271 mieszkań. Na parterze usytuowane zostaną lokale usługowe. Do dyspozycji mieszkańców pozostanie m.in. klub fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny oraz plac zabaw dla dzieci. Oprócz prywatnych ogródków, dla wszystkich mieszkańców udostępnione zostaną wewnętrzne, przestronne dziedzińce.

Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Studio Kwadrat. Budowy podejmie się trójmiejski developer Invest Komfort. Realizacja inwestycji ma nastąpić w II połowie 2017 r. Zakończenie przewidziane jest na koniec 2020 r.