Pozwolenie na budowę zatwierdzone

Wojewoda Pomorski zatwierdził pozwolenie na budowę kompleksu mieszkalnego Yacht Park wraz z budową mariny na 120 jednostek. Jesienią poznamy wykonawcę inwestycji. Inwestor rozpoczął sprzedaż lokali I etapu inwestycji.

 

Yacht Park to prestiżowa inwestycja usytuowana na gdyńskim Molo Rybackim z widokiem na zabytkowe żaglowce i modernistyczne śródmieście miasta. Projekt obejmuje budowę luksusowego kompleksu mieszkalnego z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. Inwestycję realizuje Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.
Yacht Park składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw. Łącznie w ramach kompleksu powstanie 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw. Lokale usytuowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Molo Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek.
Do 8 września br. inwestor zbiera oferty firm chcących podjąć się budowy tego zadania. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 r.