Projekt zabudowy Nabrzeża Prezydenta

Przedsiębiorstwo Projektowo – Wdrożeniowe FORT Sp. z o. o. z Gdańska zwyciężyło w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji budynku biurowego i hotelowego przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Między Centrum Gemini, a Sea Towers  pojawią się hotel Marriott oraz bank Nordea.

Sąd konkursowy, w skład którego wchodzili przedstawiciele władz Miasta Gdyni i inwestora (przewodniczący dr arch. Marek Stępa, członkowie arch. Marek Karzyński – dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Gdyni, dr arch. Zbigniew Pomaz z Biura Architektonicznego MAT w Gdańsku, arch. Andrzej Kapuścik – projektant Sea Towers, arch. Bernard Lizin z Belgii, Roger Andersson – dyrektor SwedeCenter, Rune Firing – dyrektor Mariott Courtyard, Sławomir Żygowski – prezes Zarządu Nordea Bank Polska) uznał, że zwycięska praca łączy użytkowość z atrakcyjną aranżacją ogólnodostępnych przestrzeni publicznych.
Za jej szczególne walory jury uznało przeprowadzenie przez projektowany zespół zabudowy ciągu pieszego (w przedłużeniu tych istniejących, biegnących wzdłuż terenu otwartego przy Centrum Gemini i przez zespół Sea Towers). Oceniającym spodobał się także wewnętrzny, otwarty na morze plac, który stanowi wygodną przestrzeń wejściową do projektowanych budynków oraz jego powiązanie z platformą widokową przy Sea Towers.

Warto dodać, że zwycięski zespół architektów jest między innymi autorem realizowanego projektu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku