Read More

Przebudowa skrzyżowania

Trwają prace przy przebudowie skomplikowanego dla kierowców układu krzyżujących się dróg Tadeusza Wendy, Węglowej, Portowej i św. Piotra w Gdyni. Powstanie w tym miejscu czterowylotowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Przebudowa układu drogowego związana jest z prowadzonymi w sąsiedztwie inwestycjami – Portova i budynku przy ul. św. Piotra realizowanych przez developerów Invest Komfort i PB Górski. Obecna arteria przysparza kierowcom wielu problemów. Nowy układ ma uprościć przejazd tą drogą. Przebudowany zostanie obecny układ ulic wraz z infrastrukturą techniczną. Powstanie nowe, czterowylotowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zmieniony zostanie również układ drogowy. Ul. Węglowa (na odcinku od skrzyżowania z ul. Portową do ulicy Bernarda Chrzanowskiego) zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i będzie miała charakter deptaku z przeznaczeniem wyłącznie dla ruchu pieszego i rowerowego.

Prace prowadzone są w ramach umowy drogowej z Gdynią, w której inwestorzy zobowiązali się do przebudowy infrastruktury. Wykonawcą inwestycji jest firma budowlano-drogowa MTM. Budowa potrwa 16 miesięcy. Koszt przebudowy wynosi blisko 10,5 mln zł brutto.

zdjęcie UM Gdynia