Read More

Rozświetlone miasto

Przed nami najbardziej magiczny czas w roku. Miasta stroją swoje ulice kolorowymi światełkami w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Piękne iluminacje rozbłysły również w Gdyni.

Iluminacje w Gdyni zajaśniały w Mikołajki 6 grudnia. Przed Urzędem Miejskim stanęła pięknie udekorowana choinka. Świetlne ozdoby zdobią również ulicę Świętojańską, 10 Lutego, plac Grunwaldzki i Kaszubski oraz skwer Kościuszki. Charakterystyczną cechą miejskich iluminacji są niebieskie żagle rozstawione w różnych miejscach miasta. Dominuje kolorystyka biało-niebieska.

– Mikołajki, a już wkrótce Boże Narodzenie. Jest to więc odpowiedni czas, by nasze miasto ozdobiły świąteczne iluminacje. Właśnie dziś uruchamiamy przygotowywane przez ostatnie dni ozdoby świetlne. Jestem przekonany, że sprawią one mieszkańcom dużo radości zarówno podczas rodzinnych, popołudniowych i wieczornych spacerów, jak i podczas codziennych podróży – mówił podczas uruchomienia oświetlenia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na Placu Grunwaldzkim wita dzieci kolorowy gdyński Mikołaj, który 6 grudnia przybył do miasta i spacerował m.in. w Śródmieściu i Witominie rozdając dzieciom słodycze. Jeśli ktoś nie miał okazji wówczas spotkać się z Mikołajem, może to zrobić w każdej chwili, pojawiając się po zmroku na Placu Grunwaldzkim. Czeka w okolicach świątecznie podświetlonego napisu #wGdyni.
W tym roku również Dar Młodzieży ozdobił swoje maszty, na których rozbłysła choinka. Świetlne elementy ustawione zostały także w wybranych dzielnicach miasta.

fot. Michał Puszczewicz/UM Gdynia