Read More

Rusza budowa II etapu Waterfront w Gdyni

Vastint Poland rozpoczyna budowę kolejnego etapu kompleksu Waterfront. Inwestor podpisał umowę na generalne wykonawstwo pierwszej części z firmą Budimex SA. Przy ul. Hryniewickiego, w sąsiedztwie Skweru Kościuszki, powstaną cztery budynki z garażami podziemnymi.

Planowana inwestycja jest kontynuacją oddanego 2015 roku pierwszego etapu Waterfront składającego się z dwóch budynków o funkcjach biurowo-hotelowych usytuowanych bezpośrednio przy Nadbrzeżu Prezydenta. Istniejąca zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 000 m2 powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. Pierwszy etap prac ma rozpocząć się już w maju. Jako pierwsze powstać mają cztery budynki o łącznej powierzchni całkowitej 45 000 m2. Prace rozpoczną się od zabudowy fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II.

Wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona, powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14 500 m2 oraz usytuowane tuż za nimi dwa budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 lokali mieszkalno-usługowych. Generalny wykonawca planuje rozpoczęcie zasadniczych prac budowlanych w maju bieżącego roku. Zakończenie inwestycji przewidziano w 2023 r.

W kolejnym etapie powstaną jeszcze budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino z ośmioma salami projekcyjnymi. Ważnym elementem zabudowy jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska, która nada nadmorski charakter i podkreśli różnorodność stref funkcjonalnych planowanego projektu. Projektowanie tej części kompleksu inwestor zakończy w ciągu najbliższych miesięcy.

fot. mat. Vastint Poland