Szanowni Państwo,

Jesteśmy świadkami narodzin nowej dzielnicy Gdyni – Śródmieścia Morskiego. Jest to niesamowity moment w historii, kiedy to tereny dotychczas wyłączone z życia miasta, zostają przez nie wchłonięte.Gdynia zyskuje powierzchnię o unikatowym położeniu. Na całym świecie tereny na styku lądu i wody usytuowane w miastach w znaczący sposób ponoszą jego atrakcyjność i stają się jego sercem odwiedzanym licznie przez mieszkańców i turystów.

Jestem niezmiernie dumny, że mogę uczestniczyć w powstawaniu nowej dzielnicy. Taki moment zdarza się tylko kilka razy w historii miasta. Możemy śledzić powstawanie nie tylko nowych budynków, ale zabudowy całych kwartałów ulic.Uznane pracownie architektoniczne stworzyły projekty, które w niczym nie odbiegają od tych realizowanych obecnie na świecie. Jestem przekonany, że miasto budując nowe drogi i stwarzając dogodne warunki dla inwestorów oraz określając funkcje dla tego obszaru przyczyni się do szybkiego rozwoju tego miejsca.

Wszyscy zyskamy nowy teren do spacerów, wypoczynku, relaksu, ale także rozrywki, zabawy i biznesu. A mieszkańcy i turyści pokochają to miejsce, które stopi się z obecnym centrum Gdyni. Bo miasto to przede wszystkim jego mieszkańcy i poszczególne jego tereny rozwijają się tylko wtedy, kiedy mieszkańcy chcą tam przebywać, inwestować i pracować.

Sea City tworzymy dla Państwa, dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Jak się okazało możemy dokończyć dzieło naszych przodków miasta zrodzonego z morza i marzeń.

Wojciech Szczurek,

Prezydent Gdyni

Nowoczesne centrum miasta z obszarami do wypoczynku, rekreacji oraz biznesu powstanie na obszarze pond 71 hektarów usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża morskiego w Gdyni. Nad Zatoką Gdańską wyrośnie drugie centrum miasta – Śródmieście Morskie – zamieszkiwane przez ponad 10 tys. osób.

Sea City, czyli Śródmieście Morskie obejmuje obszar położony w centrum Gdyni z bezpośrednim dostępem do wód Zatoki Gdańskiej. Od początków historii miasta tereny te były użytkowane przez przemysł stoczniowy i przez to wyłączone z procesu urbanizacji. Obecnie przestrzeniom postoczniowym nadawany jest miejski charakter, a jego potencjał i możliwości zagospodarowania wykorzystywane są przez przedsiębiorców, którzy wpisują w te przestrzenie nowoczesne budynki mieszkalne, usługowe i biznesowe.

Sea City obejmuje tereny położone od Basenu Prezydenta, poprzez obszar spółki Dalmor i tereny Stoczni Remontowej Nauta SA. Miasto i jego mieszkańcy zyskują prestiżowe miejsce o powierzchni ponad 71 ha położone nad samym morzem. Wiele z tych terenów znajduje się na pirsach otoczonych z trzech stron wodą.
Urbaniści, planiści oraz architekci doceniają potencjał obszarów położonych na styku lądu i wody, które zazwyczaj przejmują w mieście rolę centrum biznesowo-rozrywkowego. Unikalny charakter terenów postoczniowych w Gdyni, ich doskonałe położenie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta dobrze skomunikowanego z istniejącą siecią dróg, a przede wszystkim niepowtarzalne widoki stanowią o jego sile i atrakcyjności.

Miasto Gdynia aktywnie włącza się w proces przekształcania tych terenów i zmiany ich funkcji z przemysłowej na miejską. Uchwalono dwa plany zagospodarowania przestrzennego tego obszaru, które określają funkcje tego miejsca dla inwestorów. Głównym założeniem zagospodarowania obszarów Sea City jest pozostawienie tego terenu w pełni dostępnego dla mieszkańców i turystów, którzy będą mogli korzystać z jego właściwości i cieszyć się niepowtarzalnością krajobrazu.

Sea City będzie nowoczesną dzielnicą Gdyni, w której zlokalizowane zostaną funkcje mieszkaniowe, usługowe oraz biznesowe. Mieszkańcy zyskają miejsce do spacerów i wypoczynku, a turyści doskonałe plenery widokowe oferujące również strefę kulturalno-rozrywkową.