Śródmieście Morskie przyciąga

Projektanci, przedstawiciele instytucji kredytowych oraz zarządcy spółdzielni mieszkaniowych z Hamburga podziwiali modernizm gdyński oraz projekty zabudowy Śródmieścia Morskiego.

Tereny Śródmieścia Morskiego oraz plany jego odnowy budzą zainteresowanie wśród specjalistów związanych z kreowaniem przestrzeni miejskich. Gdynię, 7 kwietnia br., odwiedziła 25 osobowa grupa reprezentantów stowarzyszenia skupiającego od 1980 r. w Hamburgu osoby zajmujące się kompleksowo obszarem nieruchomości od projektowania, zarządzania nieruchomościami, po ich finansowanie. W ramach budowania „Dialogu gospodarki mieszkaniowej” odwiedzają co roku wybrane europejskie miasta. W tym roku przyjechali do Gdańska i Gdyni.

Goście obejrzeli modernistyczną zabudowę Gdyni, odwiedzili także nowe tereny rewitalizowanego obszaru Śródmieścia Morskiego. O planach zabudowy tej części miasta opowiedział zwiedzającym Marek Karzyński, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Gdyni. Duże wrażenie zrobiła na gościach makieta zagospodarowania Śródmieścia znajdująca się w gdyńskim InfoBoxie.
Z grupą spotkali się również autorzy projektów architektonicznych terenów postoczniowych – Wojciech Targowski z pracowni Fort Architekci, a także Zbigniew Reszka i Michał Baryżewski z pracowni ArchDeco, którzy zapoznali ich z najnowszymi koncepcjami przewidzianymi dla tego obszaru.