Read More

Świąteczny klimat w mieście

Żagle, ogromne bombki, gwiaździste niebo – warto sprawdzić jakie jeszcze iluminacje miasto przygotowało w okresie przedświątecznym. Gdynia, co roku w grudniu, dekoruje ulice biało-niebieskim lampkami. W tym roku iluminacja świąteczna załączona zostanie 4 grudnia i będzie można ją podziwiać do 2 lutego.

Dekoracje przyozdobią ulice w Śródmieściu, na Wzgórzu Maksymiliana, a także w dzielnicach miasta. Tradycyjnie miasto rozbłyśnie biało-niebieskim oświetleniem. Niebieskimi światełkami zamigoczą drzewa wzdłuż ul. Świętojańskiej i Starowiejskiej. Tam również zamocowane zostaną ozdoby na słupach. Nad placem Kaszubskim rozwieszone zostanie gwiaździste niebo złożone z malutkich lampek. Wieczorem warto będzie wybrać się również na skwer Kościuszki, gdzie ustawionych zostanie wiele elementów świetlnych. Tradycyjnie w różnych punktach miasta pojawią się charakterystyczne niebieskie żagle, nawiązujące do morskiej tradycji. Przed Urzędem Miasta wyrośnie ponad 17-metrowa choinka.

– Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas, przez wielu bardzo wyczekiwany. Dlatego, zgodnie z tradycją, przyozdobimy nasze miasto. Tysiące ledowych światełek rozbłyśnie w centrum Gdyni, ale i dzielnicach. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasze gdyńskie iluminacje wprowadzą mieszkańców w wyjątkowy klimat świąt i przyniosą wiele radości podczas wieczornych spacerów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Od 4 grudnia na Placu Grunwaldzkim rozgoszczą się stoiska Jarmarku Świątecznego. Przy kubku gorącej czekolady, czy grzanego wina będzie można kupić świąteczne dekoracje i ręcznie wykonane prezenty dla bliskich. Na odwiedzających czekać będzie 29 stoisk, na których sprzedawane będą wyroby rękodzieła tj. stroiki, biżuteria, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Na jarmarku będzie można również skosztować smaków z różnych regionów Polski i świata. Na najmłodszych czekać będzie oświetlona wiedeńska karuzela. Jarmark odwiedzi również św. Mikołaj, którego przyjazd zaplanowano 6 grudnia, a później będzie czekał na dzieci codziennie od godz. 16:00 do godz. 19:00 na placu Grunwaldzkim. Jarmark Świąteczny czynny będzie do 30 grudnia.