Targi Wiatr i Woda

Na gdyńskich Targach Wiatr i Woda będzie można obejrzeć ponad 120 modeli najnowszych łodzi, luksusowych motorówek, okazałych jachtów i szybkich skuterów. Dla najładniejszego jachtu żaglowego i motorowego przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni GDYNIA YACHT DESIGN.

 
Targi propagujące ideę żeglarstwa morskiego i sportów wodnych odbywają się w Gdyni już po raz dwunasty i co roku ściągają miłośników różnych form sportów wodnych. Przez cztery dni 27-30 lipca br. będzie można obejrzeć jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym premierowe, debiutujące na rynku jednostki. W tym roku podczas imprezy zaprezentowany zostanie najnowszy jacht motorowy stoczni Delphia Yacht – BluEscape 1200. Jak zapowiada producent jest to jacht, który zaspokoi potrzeby i gusta najbardziej wymagających klientów.

Będzie to również doskonała okazja do spotkania z wybitymi żeglarzami. Na tragach obecny będzie kpt. Krzysztof Baranowski, żeglarz mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami” oraz kpt. Joanna Pajkowska, która przepłynęła ponad 200 tysięcy mil morskich, zarówno w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych.

Podczas targów będzie można również obejrzeć renomowane marki samochodów, gdyż ekspozycję swoich aut zapowiedzieli dealerzy samochodów Mercedes, Maserati oraz Land Rover Polska. W sobotę i w niedzielę na stoisku Polskiego Związku Żeglarskiego odbywać się będą bezpłatne warsztaty edukacji żeglarskiej.

Zapraszamy miłośników żeglarstwa do gdyńskiej mariny.

 

Fot. Karol Stańczak/Urząd Miasta Gdyni