Read More

Waterfront II

Z pejzażu gdyńskiego znika pierwszy multipleks Trójmiasta. Właściciel terenu, firma Vastint, rozpoczęła wyburzanie dawnego Centrum Gemini. Inwestor zamierza w pełni wykorzystać walory tego miejsca i stworzyć wielofunkcyjną strefę dla pracy i odpoczynku.

Inwestor planuje wybudowanie na tym terenie hotelu, powierzchni konferencyjnych, obiektów użyteczności publicznej, w tym kina. W pobliżu ul. Waszyngtona i Hryniewieckiego mają powstać budynki mieszkalne, biurowce i lokale usługowe. Projekt zagospodarowania tego terenu przygotowała firma JEMS Architekci. Koncepcja zabudowy nawiązuje do modernizmu gdyńskiego. Ważnym elementem tego obszaru mają być pasaże z ogólnodostępnym skwerem i atrakcyjną architekturą krajobrazu, które pozwolą zrelaksować się i cieszyć pięknymi widokami. Prace rozbiórkowe mają potrwać do marca 2019 r.

Jest to drugi etap projektu o nazwie Waterfront. W ramach projektu Waterfront I, pomiędzy budynkiem Sea Towers a Skwerem Kościuszki w 2015 r. powstał hotel Courtyard by Marriott z widokiem na Zatokę Gdańską oraz 11-kondygnacyjny budynek biurowy.