Read More

Waterfront z pozwoleniem na budowę

Vastint Poland otrzymał pozwolenie na budowę drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni. – Naszą ambicją jest, aby Waterfront stał się nowym sercem miasta: ulubionym miejscem spotkań, pracy i życia – powiedział Roger Anderson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Waterfront to wielofunkcyjny kompleks, który powstaje w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Kościuszki i Sea Towers w Gdyni. W 2015 roku oddany został pierwszy etap Waterfront. Przy Nadbrzeżu Prezydenta powstał biurowiec i hotel. Inwestor obecnie przymierza się do rozpoczęcia drugiego etapu kompleksu. Pozwolenie na budowę dotyczy realizacji czterech budynków z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 44 000 m2. Wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14 500 m kw, a także dwa budynki mieszkalne z 126 apartamentami. Teraz rozpocznie się proces wyłonienia generalnego wykonawcy, a rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wiosnę 2020 roku.

Roger Anderson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland mówi: ”Nie ukrywamy zadowolenia z faktu otrzymania pozwolenia na budowę. To ważny projekt na drodze realizacji strategii zagospodarowania nabrzeża i przywracania tego obszaru mieszkańcom miasta. Projekt pracowni architektonicznej JEMS był przygotowywany bardzo starannie z myślą o przyszłych użytkownikach. Głównym celem było stworzenie atrakcyjnego miejsca, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta oraz odwiedzających je turystów.”

Docelowo kompleks Waterfront będzie posiadał zabudowę o różnorodnej funkcji, tj. budynki mieszkalne i biura, lokale usługowe, hotel z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino. Ważnym elementem koncepcji będzie graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny, zielony skwer, miejsce do wypoczynku i rekreacji.