Wmurowanie kamienia węgielnego pod Gdynia Waterfront

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zespołu biurowo-hotelowego, stanowiącego pierwszy etap realizacji kompleksu Gdynia Waterfront zapoczątkowała budowę inwestycji. Wraz z kamieniem węgielnym została wmurowana kapsuła czasu, do której włożono akt erekcyjny, pen-drive z dokumentacją i wizualizacjami projektu oraz dzisiejsze wydanie lokalnej gazety. Developer, firma Vastint Poland, ten etap inwestycji planuje zakończyć w połowie 2015 roku.

W trakcie uroczystości Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland powiedział: „Jestem przekonany, że Gdynia Waterfront to przyszłe centrum biznesu, usług, rekreacji i spotkań mieszkańców miasta oraz licznie odwiedzających to miejsce turystów. Prestiżowa lokalizacja w sąsiedztwie Skweru Kościuszki, nowoczesna architektura i dobrze rozplanowana przestrzeń publiczna z bezpośrednim dostępem do wody, stworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca i sprawią, że kompleks stanie się wielobarwnym, tętniącym życiem, sercem miasta.

Gdynia Waterfront to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych, który oferować będzie powierzchnie biurowe, hotel, budynki mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Dopełnią je funkcje kulturalne i wypoczynkowe. W budowie, z planem oddania do użytku w 2015 roku, jest pierwszy etap inwestycji, tj. hotel Mariott Courtyard z centrum konferencyjnym, którego operatorem będzie firma Scandinavian Hospitality Management oraz budynek biurowy zaplanowany, jako siedziba główna Nordea Bank Polska.
Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint Poland, należącą do Grupy Inter IKEA, która w przyszłości będzie także zarządzać nowo wybudowanym kompleksem. Projekt architektoniczny pierwszego etapu inwestycji powstał w Pracowni Projektowej FORT, generalne wykonawstwo, natomiast, powierzono firmie PORR Polska.