Wspólne zagospodarowanie Parku Centralnego

Gdynianie za trzy lata zyskają kolejne miejsce do rekreacji i wypoczynku. Właśnie trwa zbieranie opinii mieszkańców do propozycji zagospodarowania Parku  Centralnego. 

Gdyński Park Centralny rozciągać się będzie wzdłuż al. Marszałka Piłsudskiego, między ul. Świętojańską a Legionów. Projekt przygotowany przez Gdyńskie Centrum Sportu zakłada podzielenie terenu na dwie strefy – cichą oraz aktywną. W strefie cichej miałaby znaleźć się przestrzeń do odpoczynku, piknikowania, gry w boule czy kometkę. W strefie aktywnej zaplanowano realizację wielofunkcyjnego boiska, po którym zimą mogliby jeździć łyżwiarze. Dookoła centralnie położonego stawu wytyczone mają zostać dwie trasy – dla biegaczy i dla rolkarzy. Pod parkiem zaplanowano budowę podziemnego parkingu na około 280 miejsc.

Władze miasta zaprosiły mieszkańców do włączenia się w zagospodarowanie parku oraz swoich pomysłów na ciekawe rozwiązania. Mieszkańcy przekazywali swoje propozycje podczas spotkań w urzędzie i spacerów badawczych. Konsultacje społeczne w sprawie Parku Centralnego potrwają do 7 lipca.
– Wszystkie zgłoszone w ich trakcie uwagi i opinie zostaną przeanalizowane pod kątem możliwości wdrożenia oraz tego, czy będą atrakcyjne dla szerokiego grona mieszkańców – zapowiedział Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Ostateczny pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni zostanie przygotowany po analizie wniosków wniesionych w konsultacjach społecznych – dodał.