Read More

Wszystko dla żeglarzy

Trwa budowa nowej mariny przy Nabrzeżu Kutrowym w Gdyni. Będzie tam mogło zacumować 120 jachtów. Gotowy jest również projekt nowoczesnego bosmanatu.

Polski Holding Nieruchomości jest w trakcie realizacji inwestycji Yacht Park. Przy nabrzeżu Mola Rybackiego powstaną luksusowe apartamentowce z niezapomnianym widokiem na Zatokę Gdańską. Amatorzy sportów wodnych będą mogli zacumować w sąsiadującej marinie swój jacht. Inwestor zaplanował wybudowanie 135 apartamentów w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych. Partery wykorzystane zostaną na lokale użytkowe. Inwestor planuje wybudowanie trzech pomostów z miejscami na 120 jachtów o różnej długości. Studio architektoniczne Arch-Deco przygotowało projekt nowoczesnego bosmanatu. Do dyspozycji cumujących żeglarzy, po wpłynięciu do portu, będzie pralnia, suszarnia oraz komfortowe łazienki.

Niewątpliwym atutem tej przystani będzie jej lokalizacja. Usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, pozwoli korzystać z jego wszystkich uroków. Po zejściu na ląd żeglarze będą mieli do dyspozycji restauracje serwujące dania z różnych stron świata, kawiarenki, teatry, kluby muzyczne i muzea oraz plaże i miejsca do spacerów.
Inwestor planuje oddanie mariny w 2019 r., kiedy to do Gdyni zawitają uczestnicy światowych mistrzostw świata juniorów w żeglarstwie.