Poznajmy Gdynię

Gdzie wybrać się na spacer, co warto zobaczyć, jakie wystawy obejrzeć oraz jakich potraw należy spróbować. Nowy przewodnik po Gdyni pozwalający odkryć tajemnice miasta już jest dostępny. Z praktycznych propozycji na interesujące spędzenie czasu wolnego w mieście skorzystają również mieszkańcy.

Nowy „Przewodnik po Gdyni” dostępny jest w języku polskim i angielskim. Przygotowany został w dwóch wersjach interaktywnych – na urządzenia mobilne oraz na komputer. Wydawnictwo zawiera odnośniki przy opisywanych miejscach i wydarzeniach, które przenoszą bezpośrednio na stronę www, profil na Facebooku czy miejsce w Google Maps. Publikacja zostanie wydana również w wersji drukowanej.

Przewodnik opisuje 12 najważniejszych atrakcji Gdyni. Zawiera również propozycję zwiedzenia miasta w weekend. Przygotowane zostały dwie trasy do pokonania w jeden dzień. Jeśli ktoś chciałby odpocząć od miejskiego zgiełku Gdynia stwarza mu do tego wiele okazji. Piękne plaże, tajemnicze klify oraz morenowe wzgórza Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i liczne parki zachęcają do rekreacji. Gdynia kusi również kulinarnie. Restauracje oferują potrawy z niemal całego świata. Nie zabraknie również dań kuchni regionalnej, kaszubskiej w nowoczesnej odsłonie.

– „Przewodnik po Gdyni” to kolejna pozycja z nowej serii wydawnictw promujących miasto. Polecamy w nim największe gdyńskie atrakcje, ale też mniej znane symbole morskiej Gdyni i mnóstwo ciekawostek, które pozwolą spojrzeć na miasto świeżym okiem. Nie mogło zabraknąć informacji o kaszubskich korzeniach Gdyni i o okrętach na lądzie, czyli perłach gdyńskiego modernizmu. Gdynia to także kilometry pięknych, piaszczystych plaż oraz wspaniałe tereny leśne, które stanowią 46% jej powierzchni, i aż cztery rezerwaty przyrody, dlatego w sposób szczególny zachęcamy do aktywnego korzystania ze ścieżek edukacyjnych, wytyczonych szlaków pieszych i rowerowych czy odwiedzenia Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Z przewodnika możemy dowiedzieć się co wyróżnia Gdynię i co sprawia, że miasto jest wysoko oceniane w rankingach badających jakość życia. Miasto oferuje również wiele atrakcji dla dzieci, dlatego rodziny z dziećmi znajdą tutaj wiele pomysłów na umilenie czasu najmłodszym. Starszych zapewne zainteresuje szeroka oferta kulturalna oraz wykaz najważniejszych imprez cyklicznych organizowanych w mieście. W Gdyni odbywają się wydarzenia kulturalne, które znane są w całej Polsce i poza jej granicami, i które co roku ściągają do miasta wielu uczestników. Ale miasto stwarza również bardzo dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, prężnie rozwija się sektor usług dla biznesu. Publikacja zawiera również wiele informacji praktycznych jak poruszać się po mieście i przydatnych kontaktów. Dużą zaletą przewodnika są piękne zdjęcia oraz nowoczesna grafika, spójna z dotychczasowymi publikacjami miasta. W wydawnictwie znalazła się również wzmianka o Śródmieściu Morskim, jako jednej z najważniejszych inwestycji w mieście.

Naprawdę warto spacerować po Gdyni z Przewodnikiem.

0 Komentarzy

Zostaw komentarz